Do zapamiętania dla ucznia
Uczniu pamiętaj! Przynieś umowę o pracę!
Jesteś zobowiązany dostarczyć umowę o pracę do sekretariatu Szkoły niezwłocznie po podpisaniu jej z pracodawcą.
Zgłaszaj zmiany praktyk!
Jesteś zobowiązany do zgłaszania kierownikowi szkolenia praktycznego zmian praktyk oraz sytuacji, gdy zostanie rozwiązana umowa o pracę.
Co miesiąc dostarczaj ocenę!
Jesteś zobowiązany posiadać i na bieżąco wypełniać dzienniczek praktyk, odnotowując wykonywane zadania. Raz w miesiącu przedkładasz dzienniczek pracodawcy lub osobie przez niego wyznaczonej do kontroli i otrzymujesz ocenę cząstkową.
Jesteś zobowiązany do 10 dnia każdego miesiąca dostarczyć kierownikowi szkolenia praktycznego dzienniczek z oceną za miesiąc poprzedni. Jeśli nie dostarczysz oceny w terminie otrzymasz ocenę niedostateczną za dany miesiąc.
Podczas przerwy świątecznej, ferii, wakacji pracujesz 5 razy w tygodniu!
Jesteś pracownikiem młodocianym. Pracodawca zwalnia Cię na kształcenie teoretyczne do szkoły 3 lub 2 razy w tygodniu. Jeżeli lekcji w szkole nie ma (ferie świąteczne, ferie zimowe, wakacje) to nie ma zwolnienia i powinieneś być w pracy.
Wolne są tylko dni świąteczne!
W czasie przerwy świątecznej, ferii zimowych, a także wakacji, gdy nie chodzisz do szkoły realizujesz zajęcia praktyczne 5 razy w tygodniu. Zobowiązuje Cię do tego podpisana umowa o pracę i czas pracy.
Przysługuje Ci prawo do urlopu, którego pracodawca udziela w okresie ferii zimowych i wakacji.